Aktualizacja: 31.03.2023 r.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

  1. Dostępność cyfrowa strony internetowej
  1. I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej www.lo.pila.pl zgodnie z Ustawą
    z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
  2. Data publikacji strony internetowej – rok 2016,  data ostatniej dużej aktualizacji strony internetowej sierpień 2019.
  3. Strona internetowa jest częściowo zgodna z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r.
    o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Większość materiałów na stronie została opublikowana przed wejściem
    w życie ustawy o dostępności cyfrowej. Poprawianie dostępności będzie prowadzone sukcesywnie w ramach możliwości finansowych i technicznych I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile.
  4. Oświadczenie sporządzono 01 marca 2021 r.
  5. Ocenę dostępności cyfrowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez Szkołę.
  6. Strona obsługuje standardowe skróty klawiaturowe przeglądarki internetowej.
  7. W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej, prosimy o kontakt
    z I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile drogą telefoniczną lub e-mailową. Osobą wyznaczoną do kontaktu jest p. Daria Paluchowska-Prochot, nr tel. 67/351-74-70, e-mail: .

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

  1. Każdy ma prawo do:
  • zgłoszenia uwagi dotyczącej dostępności cyfrowej strony lub jej elementu ,
  • zgłoszenia żądania zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu,
  • złożenia wniosku o udostępnienie informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audio deskrypcji itp.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie sposobu kontaktu z osobą zgłaszającą,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
  1. I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile dołoży wszelkich starań, aby spełnić żądanie nie później niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie będzie możliwe, I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile niezwłocznie poinformuje o tym fakcie żądającego oraz podejmie działania zmierzające do realizacji żądania w terminie nie dłuższym niż 2 miesiące. W przypadku, gdyby spełnienie żądania było niemożliwe, I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile zobowiązuje się do zaproponowania alternatywnego zapewnienia dostępu do informacji.
  2. W przypadku braku realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl.
  3. I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile nie posiada tłumacza języka migowego.
  1. Dostępność architektoniczna

I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile,
ul. Wincentego Pola 11, 64-920 Piła.

  1.  Dostępność wejścia:
  • przy wejściu znajduje się  portiernia, osoby dyżurujące udzielają wszelkiej informacji  oraz możliwej pomocy;
  • za portiernią, po prawej stronie, dla osób z niepełnosprawnościami została przystosowana winda (o potrzebie skorzystania, należy poinformować osoby dyżurujące);
  • winda posiada sygnalizację świetlną i dźwiękową z komunikatami głosowymi określającymi zamknięcie drzwi oraz kondygnację, na której zatrzymała się winda;
  • przyciski do obsługi windy posiadają oznaczenie w alfabecie brajla.

        Do budynku na parter prowadzą:

  • od strony ulicy:
  • dwa  podwójne wejścia przez drzwi dwuskrzydłowe; każde  o szerokości 160 cm.; przed jednym  znajduje się  podjazd dla osób niepełnosprawnych,
  • drzwi pojedyncze, o szerokości 0,90cm – prowadzące na półpiętro,  bez podjazdu dla osób niepełnosprawnych.                                                     
  • od strony boisk sportowych znajdują się  trzy pary drzwi dwuskrzydłowych, każde o szerokości 160 cm.; wszystkie drzwi otwierane są ręcznie; między boiskami znajdują się ławki; teren nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
  1. Dostępność  toalet

Toalety znajdują się na półpiętrze i na I piętrze budynku szkoły, nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Na półpiętrze znajduje się  sala do ćwiczeń i sala do gier sportowych.

  1. Dostępność innych pomieszczeń, korytarzy i sal lekcyjnych
  • gabinet dyrektora szkoły, wicedyrektorów szkoły, sekretariat szkoły znajduje się na I piętrze budynku,
  • sale lekcyjne znajdują się na parterze, I piętrze, II piętrze, III piętrze budynku,
  • w szkole na poziomie -1 znajduje się wizualna informacja o rozkładzie pomieszczeń; brak informacji dotykowej i głosowej; dla osób niepełnosprawnych  dostępne są szerokie hole, natomiast pomieszczenia dydaktyczne posiadają drzwi o szerokości 100 cm.,
  • na parterze znajduje się swobodny dostęp do auli  oraz Powiatowego Centrum Edukacji Ekologicznej.

Na wszystkich poziomach holu brak jest pochylni, platform,  informacji głosowych  oraz pętli indukcyjnych dla osób niepełnosprawnych. Budynek posiada kamery monitoringu.

  • data utworzenia strony: 21-11-2021 | 14:21
  • data ostatniej modyfikacji: 21-11-2021 | 14:21